مقالات, سوالات پر تکرار, کرم معجزه

مواد اولیه ساخت کرم شب معجزه از کجا تهیه می شود؟

ساخت کرم دست ساز معجزه و مواد اولیه آن

مواد اولیه ساخت کرم شب یکی از مهمترین مواردی است که باید به آن توجه داشت و با دقت مواد اولیه را مورد بررسی قرار داد.

کرم شب معجزه یکی از معروف ترین و پرفروش ترین کرم ها در زمینه درمان لکه های پوستی و درمان جوش و آکنه است . این کرم تماما از مواد اولیه طبیعی تشکیل شده است و برای پوست محصولی کاربردی تلقی می شود.

مواد اولیه ساخت کرم شب معجزه

آلوئه ورا، سفیداب نقره ، ویتامین e ، ویتامین c ، عصاره شیرین بیان ، جوانه گندم ، کف دریا، زردچوبه روغن آرگان ، پودر گل انار ، سیاه دانه ، روغن گل بنفشه و … این مواد که همگی طبیعی هستند به راحتی در دسترس افراد می تواند قرار بگیرد.

آلوئه ورا :

آلوئه ورا گیاهی پرخاصیت که برای همگان کاملاً شناخته شده است . این گیاه در آب و هوای گرم و خشک می روید و در کشورهایی مانند آفریقا و هند کشت آن به سرعت در حال گسترش است . در حدود ۵۰۰ سال قبل ، این گیاه از آفریقا به قشم در ایران آورده شده است از آنجایی که این گیاه مناسب آب و هوای گرم و خشک است ،

مناسب کشورهایی مانند آفریقا ، ایران و خاورمیانه است این گیاه پرخاصیت در مناطق گرمسیری کشور مانند استان هرمزگان به خصوص مناطق بندرلنگه ، جزیره خارک ، بندر خمیر ، استان بوشهر، خوزستان ، استان فارس و سیستان و بلوچستان است .

در شهرهایی که دمای محیطی مناسبی برای پرورش این گیاه در محیط باز وجود ندارد ، مانند : شهرهای اصفهان ، تهران و شهرهای شمالی کشور( گیلان ، مازندران ، و.. ) این گیاه به صورت گلخانه ای پرورش پیدا می کند .

 

سفیداب نقره

مواد اولیه ساخت کرم شب درویشی
سفیداب نقره به عنوان یک ماده آرایشی قدمتی کهن دارد . این ماده در گذشته به عنوان ماده آرایشی استفاده می شده و یکی از مواد اولیه ساخت کرم معجزه است اما امروزه بیشتر به عنوان یک محصول برای لایه برداری پوست صورت و بدن استفاده و کاربرد دارد .

این ماده در گذشته بیشتر در استان کرمان وجود داشته است اما امروزه تمامی افراد می توانند مواد اولیه این محصول را تهیه و سفیداب نقره را درست کنند .

 

ویتامین E

ویتامین E یکی دیگر از مواد اولیه ساخت کرم شب معجزه است که  یک ریز مغذی ضروری است که در مواد غذایی بسیاری می توان آن را یافت . از جمله این موارد می‌توان به روغن گیاهک گندم ، آووکادو ، فندق ، بادام و … اشاره کرد .

علاوه بر مواد غذایی مکمل های ویتامین E نیز موجود هستند که می توان آنها را از شرکت های دارویی معتبر تهیه و آن را به محصولات خود اضافه کنید .

البته باید توجه داشت که کرم های معجزه ای که در بازار وجود دارند با کرم های دست ساز خانگی کاملا متفاوت هستند و روش ساخت کرم معجزه کاملا متفاوت است و زیر نظر پزشکان تهیه و تولید میشود .

ویتامین C

ویتامین C نیز مانند ویتامین E ، به عنوان یک ریز مغذی شناخته شده در بین ویتامین ها است . استفاده از این ویتامین خاصیت های فراوانی برای پوست ، فعالیت های بدنی و… دارد .

انواع مختلفی از مکمل های ویتامین c در بازار موجود هستند که با توجه به نوع نیاز خود می توانید آن را تهیه کنید . این ویتامین به شکل های مختلفی از جمله پودر، مایع ، قرص ، کپسول و قرص های جوشان وجود دارند و می توان به راحتی آنها را تهیه کرد .

برای آموزش و راهنمایی در رابطه با ساخت کرم معجزه میتوانید پیج اینستاگرام celaracream را بررسی کنید .

عصاره شیرین بیان

عصاره شیرین بیان یک گیاه خود رو با خواص داروی (ریشه آن ) است. این گیاه بومی جنوب اروپا ، نواحی معتدل آسیا و شمال آفریقا است . در ایران نیز شما می‌توانید این گیاه را در اکثر نقاط مانند: آذربایجان ، چهارمحال و بختیاری ، شهرستان اقلید فارس و لرستان به فراوانی یافت کنید .

کف دریا

کف دریا و خلاف تصور مردم که فکر میکنند کف خشک شده آب دریااست در واقع این ماده سفید رنگ و سبک ، ستون فقرات (غضروف ) جسم خشک شده ماهی به نام مرکب و یا خساک است. این ماهی در عمق دریا زندگی می کند و در بسیاری از اقیانوس ها و همچنین خلیج ها یافت می شود .

جوانه گندم

جوانه گندم حالتی در بذر گیاه گندم است که در آن بذر گندم شروع به رشد کرده و جوانه ای کوچک از یک سوی بذر خارج میشود . از آنجایی که در این مرحله از رشد ، ترکیبات فوق العاده ای در بذر تشکیل می شود ،

به این جوانه ها خاصیت بسیاری را می بخشد . این جوانه ها به صورت خام ، خشک و پودر شده یافت می شوند . در هر جایی که گندم بتوان کشت کرد این جوانه ها را نیز می‌توان یافت و تهیه کرد .

روغن گل بنفشه

نحوه مصرف کرم معجزه شب درویشی
یکی دیگر از مواد اولیه ساخت کرم شب این گل در بیشتر نواحی معتدل دنیا یافت می‌شود و در مناطق بسیار گرم شرایط برای رشد ندارد . در ایران به دلیل آب و هوای معتدل در شمال کشور، این گیاه به طور طبیعی در این مناطق می روید اما با توجه به زینتی بودن این گیاه در اکثر مناطق ایران مشاهده می شود .

سیاه دانه

این گیاه بومی اروپای شرقی ، غرب آسیا و مدیترانه است . اما امروزه در مناطق مختلفی از اروپا و آسیا آن را مشاهده می کنیم . این گیاه در نواحی معتدل و سرد رشد می کند و در مناطق گرمسیر به ندرت یافت می شود .

زردچوبه

یکی دیگر از مواد اولیه ساخت کرم شب که اصلی ترین کشور در پرورش و تولید زردچوبه در دنیا هند است . زردچوبه از قدیمی ترین گیاهان دارویی است این گیاه توسط ایرانیان به چین و در قرن ۱۶ میلادی به ایتالیا و فرانسه باشد . اما آن چنان که گفتیم قدمت زردچوبه در هند بیشتر است .

۹۴ درصد زردچوبه جهان را کشور هند تامین می کند که از این میان بیشتر صادرات این محصول به کشورهای خاورمیانه ، اروپا و آمریکا است.

 

روغن آرگان

آرگان گونه ای درخت بومی در جنوب غربی کشور مراکش است . کاشت درخت آرگان دارای شرایط خاصی است که امکان پرورش آن را برای سایر کشورها سخت کرده ، به طوری که این گیاه تنها در بخشی از جنوب مراکش قابل کشت است .

پودر گل انار

گل انار دارای خاصیت دارویی و درمانی متعددی است که می‌توان به مهمترین آنها : برطرف نمودن کک و مک صورت ، جوش و برفک دهان ، تنظیم قند خون و… اشاره کرد

.
درخت انار بومی آسیای مرکزی و غربی است و در چند مرتبه در ماه گل میدهد در استانهایی مانند ساوه این گل به راحتی یافت می شود .

 

مواد اولیه ساخت کرم شب و همینطور آموزش ساخت کرم دست ساز تنها بخشی از مواد تشکیل دهنده کرم شب معجزه و خاستگاه آنها بود که میتوان در مقالات دیگر به طور کامل به تک تک مواد تشکیل دهنده آنها پرداخت . البته آموزش ساخت کرم معجزه را به زودی در سایت بارگزاری میکنیم .

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *