کرم معجزه

سریع ترین راه های از بین بردن جوش صورت

از بین بردن جوش صورت با کرم معجزه درویشی

از بین بردن جوش صورت یکی از مسائل بسیار مهم در بین هانم ها است مسئله جوش های صورت و بدن ، مسئله قدیمی و نام آشنا برای افراد است . همه افراد در سنین جوانی و نوجوانی با مشکل جوش صورت رو به رو هستند .

البته نمی توان این را به صورت قطعی بیان کرد که بروز پدیده جوش صورت تنها مختص به این سنین است بلکه می تواند در هر سنی این پدیده رخ دهد .

اما علت اصلی بروز جوش در سنین نوجوانی را می توان تغییرات هورمونی اعلام کرد .

اما چه عواملی باعث به وجود آمدن این عارضه می شود ؟

دلیل ایجاد جوش و از بین بردن جوش صورت

از اصلی ترین علل ایجاد جوش می توان به تجمع سلول های مرده پوست و همچنین چربی ، در منافذ پوست به خصوص در اطراف فولیکول های مو اشاره کرد .

همچنین آلوده شدن غدد چربی به وسیله میکروب ها از جمله علل ایجاد جوش است .شما می توانید جوش را به حالت های : سر سیاه ، سر سفید و التهابی مشاهده کنید .

انواع لک و جوش صورت و از بین بردن جوش صورت

جوش ها دو دسته هستند : جوش های التهابی و غیر التهابی
جوش های التهابی شامل : پاپول ، کیست ، ندول و پاسچول ( جوش های چرکی )
و جوش های غیر التهابی شامل : جوش های سر سفید و سر سیاه هستند .

جوش های سر سیاه

جوش های سر سیاه در اثر مسدود شدن فولیکول های مو بوسیله چربی و سلول های مرده پوست ایجاد می شوند و ظاهری مانند دانه های سیاه بر روی پوست ایجاد می کند و در اصطلاح ” کومدون باز ” نامیده می شوند .

 جوش های سر سفید

این نوع از جوش ها ، رایج ترین ترین آنها هستند و اکثرا بر اثر مسدود شدن منافذ پوست ایجاد می شوند .جوش های سر سفید به ” کومدون بسته ” شناخته می شوند و در اثر مسدود شدن منافذ پوست به شکل برآمدگی سفید رنگی دیده می شوند .

پاپول

پاپول ها در اثر مسدود شدن منافذ پوست ، در زیر سطح پوست ایجاد می شوند و ظاهری سفت و برآمده دارند .

این نوع از جوش ها ، دارای باکتری به نام کاتی باکتریوم هستند که در اثر خروج آن ها و تماس با سطح پوست اطراف خود ، می تواند باعث ایجاد جوش های جدید شود .

با دنبال کردن کرم معجزه درویشی در شبکه های مجازی مانند پیج اینستاگرام celaracream میتوانید کلیه سوالات خود را بپرسید.

پاسچول ها

پاسچول ها ، جوش های برجسته و قرمز رنگی هستند که درونشان مایع ایی سفید یا زرد رنگ دارند .اطراف این نوع از جوش ها ملتهب و قرمز رنگ است .

علت ایجاد این جوشها را می توان مسدود شدن منافذ پوست بوسیله تجمع سلول های ایمنی و باکتری ها دانست . همچنین تغییرات هورمونی نیز در ایجاد این جوش ها نیز تاثیر گذار است .

درصورتی‌که این جوش‌های ملتهب را فشار داده و چرک آن‌ها را خارج شود ، باکتری‌ها بر روی سطح پوست گسترش پیدا کرده و می تواند آسیب ایجاد شده را تشدید کند .

 

کیست ها و تاثیر بیماری روی پوست

جوش هایی که از نوع کیستیک هستند ، جز شدید ترین نوع جوش هستند که با ایجاد عفونت در اعماق پوست همراه هستند .ظاهر این جوش ها : ملتهب ، قرمز و چرک آلود هستند .

این نوع جوش ها آسیب‌زننده‌تر هستند ، زیرا اغلب بعد از ترکیده شدن و تخلیه چرک ‌های آن ، باعث آلودگی پوست اطراف و تشدید آسیب می‌شوند.

دلایل اکتسابی ایجاد جوش

. استعمال دخانیات
. آلودگی های محیطی
( مانند :گرد و خاک ، آلاینده های صنعتی و … )
. رژیم های غذایی نا مناسب
( استفاده زیاد از غذاهای چرب و شکر در وعده های غذایی …. )
. استفاده از لوازم آرایشی نا مرغوب
. عدم رعایت بهداشت و نظافت پوست
و ….

در مقالات بعدی تصمیم داریم که درباره انواع روتین های استفاده شده مانند روتین پوست های چرب و روتین پوست های خشک و مختلط صحبت کنیم .

راهکار های خانگی درمان جوش و از بین بردن جوش صورت

ماسک حاوی عسل

عسل دارای خاصیت ضد عفونی کننده است که می تواند عوامل میکروبی و آلوده کننده پوست را از بین ببرد . شما می توانید از عسل هم به صورت مستقیم و هم به صورت ترکیب با یگرمواد استفاده کنید .

آب لیمو

لیمو به عنوان یک میکروب کش طبیعی شناخته می شود . این ماده طبیعی تاثیر بسیاری در بهبود جوش های صورت و همچنین جلوگیری از بروز مجدد آن ها دارد .

مقداری اب لیمو را به تکه ای پنبه آغشته نمود و آن را بر روی جوش قرار دهید و اجازه دهید مدتی بر روی پوستتان باقی بماند .

روغن درخت چای

این روغن در از بین بردن جوش های سر سفید موثر عمل می کند .همچنین این روغن می تواند با از بین بردن میکروب های سطح پوست شما ، مشکلات پوستی را بر طرف کند .

این روغن را بر روی جوش مورد نظر خود مالیده و بعد از 20 دقیقه بشویید .

بخور گرم

بخو باعث باز شدن منافذ پوست می شود . در نتیجه عوامل ایجاد جوش که در منافذ جمع شده اند ، می توانند خارج شوند .توجه کنید که در معرض استفاده طولانی مدت از آن قرار نگیرید زیرا باعث بزرگتر شدن منافذ پوست می شود .

روش‌های مختلفی برای درمان جوش‌ها وجود دارد که هریک از آن‌ها برای نوع خاصی از جوش‌ ها مفید هستند.بهتر است که برای بررسی علت ایجاد جوش و پیشنهاد مناسب‌ترین راهکار با پزشک مشورت کنید.

البته استفاده از پکیج حرفه ای روتین پوست درویشی نیز یکی دیگر از راه حل هاست که میتواند کمک زیادی به سلامت پوست شما بکند.

اما اگر جوش‌های شما چندان زیاد نیستند و درمان‌های خانگی بر روی آن‌ها اثرگذار بوده است، می‌توانید از این کار صرف نظر کنید .با همه مواردی که بیانکردیم ، نمی توان این موضوع را تضمین کرد که با این روش ها بتوان جوش را برای همیشه درمان نمود .

عدم رعایت هر یک از عوامل ایجاد جوش ، می تواند باعث بروز دوباره جوش ها شود .روش های درمانی مطرح شده تنها عاملی برای کنترل جوش ها و از بین بردن جوش صورت بوده نه درمان آن ها برای همیشه !

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *