کرم معجزه

روتین پوست های چرب باید چگونه باشد ؟

فواید کرم دست ساز معجزه و روتین پوست چرب

روتین پوست های چرب یکی دیگر از عواملی است که باید دقت لازم را برای انجام منظم آن داشت بی شک یکی از معیار های زیبایی در هر فردی ، داشتن پوستی سالم و شاداب است .

پوست افراد در طی افزایش سن ، دیگر قدرت اولیه ی بازسازی سلول های خود را ندارد و با یک افت تدریجی همراه می شود ، این کاهش سرعت در بازسازی ، باعث بروز مشکلات پوستی در افراد می شود . بنابراین باید مرتب به فکر برطرف کردن انواع لک و جوش صورت بود.

افراد می توانند با انجام روتین های مخصوص نوع پوست خود ، از این مشکلات و پیری زودرس جلوگیری کنند .

پوست عضو مهمی است و مراقبت های مخصوص به خود را در هر سنی می طلبد .

توجه به نیاز های پوست امری ضروری است و نباید بعد از برورز مشکلات به فکر درمان و مراقبت از آن باشید .
داشتن روتینی پوستی دلایل گوناگونی دارد ، اما از مهم ترین آن ها می توان به : مراقبت در برابر سموم مختلف وعوامل مضر برای آن اشاره کرد .

معرفی پوست چرب و روتین پوست های چرب

پوست چرب به پوست هایی گفته می شود که در آن ، ترشح چربی از غدد سبوم آنان بیشتر از انواع دیگر پوست است .و پوست جوش بیشتری میزند که باید برای از بین بردن جوش صورت تلاش زیادی کرد.

پوست به طور طبیعی برای جلوگیری از خشک شدن و همچنین آبرسانی و حفاظت از خود ، چربی را از غده های موجود در زیر پوست به نام سبوم ترشح میکند . اما هنگامی که این ترشحات بیش از حد شود ، پوست فرد چرب شده و مشکلاتی را به همراه دارد .

دلیل ایجاد چربی پوست های چرب می تواند به علت عواملی مانند : زنتیک ، تغییرات هورمونی و استفاده نامناسب از شوینده های غیر تخصصی باشد که این دلایل از شایع ترین عوامل ایجاد چربی پوست در این افراد هستند .

از جمله مشکلاتی که افراد دارای این نوع از پوست با آن مواجعه هستند می توان به : چرب بودن تمام نواحی صورت ، منافذ باز پوست ، جوش های ملتهب و چرکی ، براق بودن پوست و … اشاره کرد.

همانگونه که پیش تر بیان کردیم این ترشح چربی بیش از حد ، مشکلاتی را به دنبال دارد . در ادامه به چگونگی ایجاد این مشکلات و همینطور از بین بردن لک های میپردازیم.

ایجاد منافذ باز بر روی پوست

مولکول های ترشح شده از غده های سبوم ، مولکول های بزرگی هستند . این مولکول ها در هنگام خروج ، منافذ پوست را بیشتر از حالت عادی باز می کنند .در نتیجه افراد دارای پوست چرب به علت ترشح بیشتر چربی نسبت به سایر پوست ها ، منافذ بزرگ تری دارند .

ایجاد منافذ باز روی پوست را میتوان یکی دیگر از آسیب های پوستی نام برد که باید برای برطرف کردن آن کارهای مراقبتی پوستی انجام شود .

از دیگرعواملی ایجاد منافذ باز در پوست میتوان به این مورد نیز اشاره کرد :

بعضی از افرادی که دارای پوست چرب هستند ، برای از بین بردن چربی پوست خود آن را با شوینده های صابونی می شویند . همین امر باعث خشکی لایه های پوست شده و پوست در صدد جبران این خشکی و کم آبی بر می آید و با ترشح چربی آن را جبران می کند.

این عمل باعث چرب شدن بیش از پیش پوست شده و به دنبال آن منافذ بزرگتر می شوند .

برای اینکه با نوع پوست خود به صورت کامل آشنا شوید میتوانید از طریق پیج اینستاگرام darvishi_skincare با مشاوران و متخصصان پوست در ارتباط باشید.

جوش های ملتهب

پوست نیز مانند سایر اندام های بدن ، نیاز به تنفس دارد . پوست از طریق منافذ خود تنفس میکند اما اگر در هنگام تنفس ، چربی موجود بر سطح آن زیاد باشد منافذ خود را بزرگتر میکند تا بتواند اکسیژن مورد نیاز خود را تامین کند .

در اینحال که منافذ بزرگ تر شده اند ، باکتری ها ، آلودگی راحت تر وارد پوست شده و منافذ آن را مسدود می کند . مسدود شدن منافذ با آلودگی ها و باکتری های مولد جوش ، اولین قدم برای بروز جوش های ملتهب ، سر سیاه و چرکی است .

روش صحیح مراقبت از پوست چرب و انجام روتین پوست های چرب

پیش تر بیان کردیم که مراقبت از پوست مسئله حائز اهمیتی است که باید آن را جدی گرفت . رعایت اصول مراقبتی انواع پوست دارای اهمیت است که با رعایت نکردن هر کدام از آن ها مشکلاتی بهوجود می آید .

توجه داشته باشید که شما نمی توانید نوع پوست خود را تغییر دهید ، بلکه می توانید با انجام روتین پوستی متناسب با پوست خود و رعایت برخی از نکات مشکلات آن را کاهش دهید و آن را کنترل کنید .

روتین های پوستی در این زمینه به کمک افراد آمده اند و تا حد زیادی موثر عمل کرده اند .

روتین پوست های چرب

مرحله اول : شستشوی صورت

اولیت قدم برای هر اقدامی که بر روی پوست صورت انجاممی شود ، پاک نمودن آن از هر نوع آلودگی است . برای این کار شما می توانید از یک شوینده که متناسب نوع پوست شما است استفاده کنید .

انجام ندادن این مرحله باعث می شود محصولاتی که قرار است از آن استفاده کنید ، نتواند اثری موثر بر روی لایه های پوست شما داشته باشد پس پاک نمودن پوست اهمیت زیادی دارد .

مرحله دوم : استفاده از تونر

تونر به شما کمک می کند تا باقیمانده آلودگی هایی که ممکن است در لایه های پوست باقی مانده باشد را پاک کند . تونر نیزهمانند شوینده باید متناسب با نوع پوست شما باشد .

تونر ها این خاصیت را دارند که بدون اثر خشکی بر روی پوست ، آن را پاک نماید . برای این کار ، پد آریشی را به مقدار مناسبی تونر آغشته کرده و سطح پوست خود را پاک نمایید .

مرحله سوم : سرم های پوستی

سرم ها به دلیل بافتی سبک تر ، برای پوست های چرب مناسب تر هستند . سرم ها انواع مختلفی ( ضد چروک ، آبرسان ، روشن کننده و … ) دارند که شما می توانید با توجه به نیاز پوستتان از آن ها استفاده کنید .

سرم ها به دلیل بافت سبک خود به سرعت جذب پوست می شوند و اثر چربی بسیار کمتری را ایجاد می کنند .

مرحله چهارم : استفاده از آبرسان یا مرطوب کننده

مرطوب کننده ها این خاصیت را دارند که ضمن ایجاد رطوبت و آبرسانی ، به عنوان یک پوشش بر روی سطح پوست عمل کرده تا مواد مغذی در لایه های پوست باقی مانده و به خوبی جذب شوند .

از مرطوب کننده هایی استفاده کنید که درصد چربی پایینی داشته و مناسب پوست های چرب یاشند .

مرحله پنجم : ضد آفتاب

ضد آفتاب ها آخرین مرحله از یک روتین پوستی هستند و از اهمیت بالایی بر خوردار است . اگر شما از پوست خود در برابر اشعه های مضر خورشید حفاظت نکنید ، تمام تلاش هایی که برای پوستی سالم انجام می دهید ، بی حاصل می شود .

کرم های ضد آفتاب بسیاری برای پوست های چرب وجود دارد که فاقد چربی بوده و باعث بروز جوش ب روی صورت نمی شوند.

تلاش برای پوستی سالم یک هدیه از جانب خود به خودتان است ، پوستی سالم و شفاف تاثییر به سزایی در افزایش اعتماد به نفس افراد دارد .شما با انجام یک روتین پوست های چرب  ساده اما مستمر ، میتوانید کمک بسیاری به خود و پوستتان کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *