کرم معجزه

بررسی تاثیر بیماری روی پوست چگونه است ؟

تاثیر بیماری روی پوست کرم معجزه دوریشی

تاثیر بیماری روی پوست یکی دیگر عواملی است که باید برای سلامت و بهبود پوست به آن توجه داشت علاوه بر آن پوست ، عضوی حساس و ظریف است اما این عاملی برای بی دفاع بودن آن نیست زیرا که پوست ، یک لایه محافظتی قوی به حساب می آید .
پوست یک سد دفاعی کاملا موثردر برابر میکرو ارگانیسم ها و مواد مضر ایجاد میکند . اما این سد دفاعی ، زمانی بیشترین تاثیر را دارد که سطح آن کاملا سالم باشد .

ایجاد زخم های ایجاد شده برروی پوست و انواع لک و جوش صورت ، می تواند راه ورود مناسبی برای باکتری و میکروب ها و به دنبال آن عفونی شدن زخم و تضعیف اولین خط دفاعی بدن باشد .

پوست انسان به شیوه زندگی فرد وشرایط محیطی آن پاسخ می دهد . یکی از عواملی که میتواند باعث بروز این واکنش ها شود ، یماری ها هستند .

بیماری ها انواع مختلفی دارند که با توجه به نوع و شدت آن ها ، تاثیرات متفاوتی را بر روی پوست می گذارند .

 

انواع بیماری ها و تاثیر بیماری روی پوست

دیابت •

بیماری دیابت با توجه به نوع و شدت آن ، می تواند اثرات متفاوتی را بر روی پوست مبتلا شده ایجاد کند .

به عنوان مثال یکی از اثرات دیابت بر روی پوست ، عفونت قارچی است . این عفونت با ایجاد زخم های قارچی بر روی پوست و سوزش و خارش باعث بروز مشکل برای آن می شود .

درموپاتی دیابتی یکی دیگر از بیماری هایی است که بر روی پوست تاثیر گذار است . این بیماری که به علت اثر گذاری دیابت بر روی رگ های خونی ایجاد می شود ، باعث ایجاد لکه های پولک مانند قرمز و قهوه ای بر روی پوست می شود .

برای اطلاعات بیشتر راجب پوست خود میتوانید با مشاوران حرفه ای مجموعه کرم معجزه درویشی در ارتباط باشید و کرم معجزه درویشی را در شبکه های اجتماعی مانند آپارات و اینستاگرام دنبال کنید سوالات خود را از مشا

مشکلات قلبی و تاثیر بیماری بر روی پوست

بیماری قلبی می تواند باعث بروز حالات متفاوتی در افراد شود . این علائم می تواند با توجه به شدت بیماری ، متفاوت باشد .از مهم ترین نشانه هایی که بیماری های قلبی بر روی پوست نشان می دهند ، تغییر رنگ پوست صورت و بدن است .

این علائم می تواند باعث تغییر رنگ از حالت طبیعی به رنگ آبی و بنفش باشد

.
در بسیاری از مشکلات قلبی و عروقی ، رگ ها دچار گرفتگی و مسدود شدن می شوند که به دنبال آن روند اکسیژن رسانی در خون با اختلال همراه می شود و همین دلیلی برای تغییر رنگ پوست فرد مبتلا شده می شود .

مشکلات کبدی •

از مشهور ترین علائم بیماری های کبدی می توان به یرقان یا همان زردی پوست اشاره کرد .

هنگامی که کبد نتواند تولیدات حاصل از فعالیت هایش را از بدن خارج کند ، این تولیدات در پوست جمع شده و باعث ایجاد علائمی مانند : خارش و زردی پوست که از شایع ترین علائم این بیماری هستند شود .

خارش ، یکی از شایع ترین و اصلی ترین نشانه ی بیماری های کبدی است که دلیل آن نیز رسوب محصولات صفراوی در پوست است .

در بیماری های کبدی معمولا انسدادی در مجاری صفراوی وجود دارد و به خاطر این انسداد، مواد و ترشحات صفراوی نمی ‌توانند دفع شوند.

این مواد درون کیسه صفرا و مجاری صفراوی تجمع پیدا کرده و باعث ترشح آن ها به داخل خون می ‌شوند و علایم خودشان را به صورت زردی و یرقان روی پوست نشان می دهند .

مشکلات کلیوی و تاثیر بیماری بر روی پوست

از جمله تاثیراتی که مشکلات کلیوی بر پوست افراد می گذارد ، میتوان به ایجاد ضایعات پوستی اشاره نمود .در برخی از افرادی که دچار نارسایی کلیه هستند ، به دلیل رسوب برخی از ترکیبات مانند :

فسفات ها

ضایعات برجسته ای در سطح پوست و تاثیر بیماری بر روی پوست در نواحی مختلفی ایجاد می شود .کسانی که نارسایی پیشرفته کلیه دارند ، در نواحی مختلف پوستشان به خصوص در نواحی ساق پا شاهد قطره های برفک مانندی به نام ” شبنم اورمیک ” هستند .

این ضایعات بیشتر در افرادی که از نارسایی شدید کلیه رنج می برند دیده می شود که بعد از تحت درمان دیالیز قرار گرفتن ، اثرات آن بر طرف خواهد شد .

مشکلات گوارشی •

ایجاد چین و چروک و بر روی پوست ارتباط زیادی با مشکلات روده و دستگاه گوارش دارند . طبق مطالعات انجام شده ، نشان می دهد افرادی که مبتلا به روزاسه هستند در مقایسه با افراد غیر مبتلا ، 10 برابر احتمال رشد باکتری در روده کوچک آن ها بیشتر است .

همچنین به این نتیجه رسیدند هنگامی که فرد برای درمان بیماری پوستی مثل پسوریازیس دارو مصرف می کند ، فعالیت بیماری کرون هم در او کاهش پیدا می کند .

تحقیقات نشان داده است که ارتباطی بین سیستم گوارش ناسالم و مشکلات پوستی وتاثیر بیماری بر روی پوست مثل آکنه پسوریازیس و اگزما وجود دارد .

میکروبیوم های شکمی از طریق مکانیزم های پیچیده ایمنی، پروبیوتیک ها و پره بیوتیک ها سبب ایجاد تعادل در سیستم گوارش و پیشگیری یا درمان مشکلات پوستی می شوند . که انجام روتین های مناسب پوست شما مانند روتین پوست های خشک و یا روتین پوست های چرب میتواند تا حدی به شما کمک کند.

 

کرونا و تاثیر بیماری بر روی پوست

یکی از علائم بیماری کرونا و تاثیر بیماری بر روی پوست که در نمونه‌های جهش یافته آن بروز پیدا کرد ، کهیر پوستی است . این نوع از کهیردر بین 20 درصد از افراد مبتلا به این بیماری رخ می دهد .

کهیرها ، جوش های متورم قرمز و گاه سفیدی در قسمت وسط آن هستند که مانند لکه‌های پوستی بر روی سطح پوست ظاهر می‌شوند و تورم آن‌ها گاه برای مدت زمانی از بین رفته و دوباره باز می‌گردد .

این عارضه پوستی معمولا خارش دار بوده و با احساس خارش در ناحیه کف دست و پا آغاز شده و به قسمت‍‌های دیگر مانند شکم، کمر و روی دست و پاها گسترش پیدا می‌کنند .

از شایع‌ترین عارضه‌های پوستی در زمان ابتلا به کرونا راش پوستی است . این نوع از عارضه به صورت تاول و یا تب خال ظاهر می شوند که نشان دهنده وجود عفونت در بدن بوده .

 

از آن جایی که ارگان درون بدن ، همگی دارای ارتباطی تنگا تنگی با یکدیگر هستند ، این امری بسیار طبیعی است که در صورت هرگونه مشکلی بر روی یکدیگر اثر گذاشته و باعث بروز علائم متفاوتی شود .

بنابراین تاثیر بیماری بر روی پوست یکی از عواملی است که میتواند روی پوست تاثیر بگذارد.ولی در کنار همه اینها استفاده از پکیج مناسب پوستی مانند پکیج حرفه ای روتین پوستی درویشی میتواند تا حدی چاره ساز باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *